Új dinoszaurusz-kiállítás a Természettudományi Múzeumban
Patagónia legnagyobb és legöregebb dinoszaruruszai, teljes csontvázak másolatai, dínófészek, megkövesedett dinoszaurusz tojások és játékos bemutatók várják a látogatókat szombattól a Magyar Természettudományi Múzeum új időszaki kiállításán.
A nemzetközi vándorkiállításon a tizenhat dinoszaurusz csontváz mellett a tudományos magyarázatokat interaktív elemek adják át a látogatóknak, így a gyerekek is megismerhetik Patagónia ősi világát – közölte az intézmény.
A 2014. július 31-ig látogatható tárlaton dínótojás rekonstrukciók, többek között egy Mussaurus patagonicus fészek is látható a kutyatermetű Gasparinisaura cincosaltensis, valamint a 225-215 millió éves triász időszaki rétegekből előkerült Hajnali tolvaj (Eoraptor lunensis), Herrera gyíkja (Herrerasaurus ischigualastensis) és Riojasaurus incertus mellett.
A kiállítás bemutatja a 14 méter hosszú és nyolc tonna súlyú óriási Giganotosaurus carolinii-t, a nyolc méter hosszú és 1,2 tonna súlyú Carnotaurus sastrei-t, valamint az egyik legnagyobb raptor-karmot, amelyet valaha találtak.
Az argentin óriások mellett az Eltűnt világok – A dinoszauruszok kora Magyarországon című kiállítás azokat az értékes őshüllő-leleteket és a megtalált csontok alapján elkészített teljes testrekonstrukciókat vonultatja fel, amelyeket az elmúlt években találtak kutatók a Bakony területén. Legnevezetesebbek a páncélos dinoszauruszok és a repülő hüllők maradványai, de különlegesek a bakonyi növényevő krokodilok koponyái is.
A tárlaton testrekonstrukciók, teljes csontvázak, eredeti leletek és egy új, Magyarországon múzeumban először bemutatkozó interaktív számítógépes technika várja a látogatókat. (MTI)