Távol van-e Távol-Kelet? Ázsiai-magyar kulturális fesztivál

tavolvane_plakatAz összművészeti rendezvény 8 ázsiai ország (Fülöp-szigetek, Indonézia, Japán, Kína, Dél-Korea, Malajzia, Thaiföld és Vietnam) kultúráját és a magyar tradicionális népi művészeteket szeretné megismertetni az érdeklődőkkel, felmutatva a hasonlóságokat és a különbözőségeket.

A fesztivál során a látogatóknak nemcsak megmutatják a különböző országok kultúráját, hanem játékos, kreatív formában rá is mutatnak a művészetek tartalmának és kifejezésének egyetemes érvényességére, nemzetek és  országhatárok fölöttiségére.

A cél, hogy minél többen ismerjék, szeressék és értékeljék itthon az ázsiai országok kultúráját, a hazánkban élő külföldiek pedig megismerhessék a magyar hagyományokat. A belépés minden programra ingyenes.

Helyszín: Hagyományok Háza (Budai Vigadó épülete), 1011 Budapest, Corvin tér 8.
Időpont: 2013. november 9-10.

A fesztivál programja:

2013. NOVEMBER 9. – SZOMBAT

SZÍNPADI MŰSOROK:

Shaolin Kung-Fu bemutató
A Fehér Tigris Shaolin Kung Fu Sportegyesület programja.
Időpont: 11:00

Maláj táncok
A Chenderawasih tánc csoport produkciója.
Időpont: 13:00

Kokjó / Last spurt
A Budapesti Japán Iskola diákjainak dob előadása.
Időpont: 14:00

Shioharai. Kagura – Tánc az Isteneknek, tánc a Kamiknak
Batarita és Kerek István japán tánc előadása
Időpont: 14:30

Teakwondo bemutató
A Koreai Kulturális Központ programja.
Időpont: 16:00

Magyar képeskönyv
A Bihari János Táncegyüttes programja
Időpont: 17:00

Pentaton World Music
A Magyar-Kínai Zenekar koncertje
Időpont: 18:30

Naul – Koreai táncok
A Koreai Kulturális Központ programja
Időpont: 20:00

EGYÉB PROGRAMOK:

„Ahol a tus életre kel”
Kínai kalligráfia bemutató és oktatás Zhang Wei mester és Cserkész Gábor vezetésével
Időpont: 10 és 17 óra között

Ázsiai kézműves játszóház
Időpont: 10 és 17 óra között

Magyar kézműves játszóház
Időpont: 10 és 12, illetve 14 és 16 óra között

“Folkloriada 2012 – Táncos magyarokkal Dél-Koreában”
Kovács László dokumentumfilmje
Időpont: 10:00

Haiku előadás és verseny
A Magyar-Japán Baráti Társaság programja
Időpont: 10:00

Indonéz tánc workshop
Tánc oktatás elsősorban felnőtteknek, Irda Risdiarti vezetésével
Időpont: 12:00

Táncok egy Indonéz szigetről – utazás egy másik világba
Indonéz tánctanítás gyerekeknek
Időpont: 15:00

Táncház Magyarországról
Fóti Népművészeti Szakközépiskola néptánc tagozatos nővendékeinek produkciója
Időpont: 17:45

KULTURÁLIS STANDOK (10 és 17 óra között):

Az Elte-Konfuciusz Intézet standja
A kínai kultúra bemutatása
Programok: csomózás, arcfestés (pekingi opera maszkok), papírkivágás, pálcika használat.

A Koreai Kulturális Központ standja
A koreai kultúra bemutatása
Programok: fényképezkedés hanbokban, baduk (GO) kipróbálása, koreai kézművesség.

A Magyar-Japán Baráti Társaság standja
A japán kultúra bemutatása
Programok: ikebana, japán kalligráfia és írás, origami készítés, reiki bemutató.

KIÁLLÍTÁSOK (egész nap):

“Magyarország ahogy én látom”
Ázsiaiak fényképei Magyarországról

Le Thuong vietnami festő kiállítása

8 ázsiai ország bemutatkozása egy kamara-kiállításon

Kézműves munkák a workshopokról

2013. NOVEMBER 10. – VASÁRNAP

SZÍNPADI MŰSOROK:

Kenpo és Iai Jutsu bemutató
Japán harcművészeti bemutató
Időpont: 11:00

Vietnami dalok és táncok
Időpont: 13:00

Ázsiaiak és magyarok közös népművészeti produkciói
Időpont: 14:00

Koreai táncok
A Mugunghwa csoport produkciója
Időpont: 15:00

Thai boksz
A Re-Gym Muaythai Klub bemutatója
Időpont: 16:00

Thaiföldi táncok
Thai táncosok előadása
Időpont: 17:00

Tradicionális indonéz tánc- és zenei előadás
Arum Melati Indonéz Tánccsoport, Surya Kencana “A” gamelán zenekar produkciója
Időpont: 18:00

“Cukujomi” – Hold ének
Japán shamisen és ének előadás a Harubaru-2 zenekar tolmácsolásában
Időpont: 20:00

Rjúdzsín Taiko
A Kiyo Kito Taiko japán dobcsoport koncertje
Időpont: 20:15

EGYÉB PROGRAMOK:

Eskrima, Arnis, Kali – a Fülöp–szigetek harci művészete
Az Eskrima Scherma Self-Defence Club programja
Időpont: 10 és 13 óra között

Ázsiai kézműves játszóház
Időpont: 10 és 17 óra között

Magyar kézműves játszóház
Időpont: 10 és 12, illetve 14 és 16 óra között

Furosiki bemutató, hogyan csomagolnak a japánok?
Magyar-Japán Baráti Társaság programja
Időpont: 10:00

Magyar népdal workshop
Népdal oktatás Nyitrai Marianna vezetésével
Időpont: 11:15

Thaiföldi tánc workshop
Tánc bemutató és oktatás Tuerlings Kanogporn vezetésével
Időpont: 12:00

Batik
Indonéz batikolás oktatás
Időpont: 13 és 15 óra között

Táncok egy Indonéz szigetről – utazás egy másik világba
Indonéz tánctanítás gyerekeknek
Időpont: 14:30

Mono no aware
Japán kalligráfia performance shakuhachi kísérettel
Időpont: 15:30

Moldvai csángó táncház
A Berka együttes programja
Időpont: 19:00

Filmvetítések
Időpont: egész nap

KULTURÁLIS STANDOK (10 és 17 óra között):

Az Elte-Konfuciusz Intézet standja
A kínai kultúra bemutatása
Programok: csomózás, arcfestés (pekingi opera maszkok), papírkivágás, pálcika használat.

A Koreai Kulturális Központ standja
A koreai kultúra bemutatása
Programok: fényképezkedés hanbokban, baduk (GO) kipróbálása, koreai kézművesség.

A Magyar-Japán Baráti Társaság standja
A japán kultúra bemutatása
Programok: ikebana, japán kalligráfia és írás, origami készítés, reiki bemutató.

KIÁLLÍTÁSOK (egész nap):

“Magyarország ahogy én látom”
Ázsiaiak fényképei Magyarországról

Le Thuong vietnami festő kiállítása

8 ázsiai ország bemutatkozása egy kamara-kiállításon

Kézműves munkák a workshopokról