Húsznál is több új fellépőt jelentett be a Sziget
Húsznál is több új fellépő került bejelentésre a Sziget 2015 eddig is erős programjából. Foals, Marina and the Diamonds az Interpol és még sokan mások teszik majd feledhetetlenné az év legjobb hetét augusztus 10-17. között.
Hazájuk legerősebb koncertzenekarai között jegyzik az oxfordi, néhol dance-es, math rockos indie-ben utazó Foals-t. Eddig három stúdióalbumuk jelent meg, s Nagy-Britanniában mindegyik aranylemez lett. Jelenleg negyedik albumukon dolgoznak, talán már ebből is hallhatunk ízelítőt a Sziget nagyszínpadának délutáni fellépőjétől.
A görög származású walesi dalszerző-énekesnő Marina Lambrini Diamandis már első lemezének megjelenése előtt második lett a BBC Sound Of 2010 szavazáson, de az Electra Heart lemezével is sikerült új fanatikusokat meghódítania. Jó hír a Marina and the Diamonds rajongók és a Sziget-közönség számára, hogy a tematikusan beharangozott harmadik nagylemez, a Froot végre márciusban megjelent, így vadiúj show-ra számíthatunk az indie-electro díva-hercegnőtől.
Az Interpol, hűvös eleganciájú, hol feszes, hol atmoszférikus, sötét tónusú gitárzenében utazó zenekar. Mindegyik lemezük tele van nagyon erős dalokkal, azonnal felismerhető hangzásuk pedig szinte egyből beszippantja a hallgatót.
Európán kívül is népszerű, Ázsiát, Dél- és Észak-Amerikát megjárt DJ-producer Alesso, a svéd elektronikus zenei iskola populáris electro house tagozatának egyik nagy tehetsége. Zenéje monumentális, ugyanakkor könnyedén befogadható, pörgős, táncra-csápolásra-ugrálásra-tombolásra lett kitalálva.
A Knife Party – a Pendulum zenekar vezéreiként ismert – Rob Swire és Gareth McGrillen félelmetes energiákat felszabadító electro house projektje. Eddigi három nagy sikerű EP-jük után tavaly novemberben jelent meg Abandon Ship című bemutatkozó nagylemezük. Őrületes fény- és látványtechnikával felturbózott produkciójukkal (az elmúlt évekhez hasonlóan) idén is fellépnek a legnagyobb nemzetközi fesztiválokon.
Paloma Faith egy igazi, extravagáns angol pop-soul díva, az idei BRIT Awards Legjobb Női Előadó kategóriájának nyertese, akinek már első két lemeze is platina volt, de a tavaly megjelent A Perfect Contradiction egyenesen a 6. legkelendőbb album volt tavaly az Egyesült Királyságban. Varázslatos show-műsora biztosan az idei Sziget egyik legkülönlegesebb előadása lesz.
A kölni Gentleman 17 évesen már Jamaicában szívta magába a műfaj alapjait, hogy dancehall elemekkel felturbózott roots-reggae zenéjével Európa egyik leghitelesebb és legmenőbb reggae-művésze lehessen. The Evolution névre keresztelt kísérőzenekarával mintha a 70-es évekből szállítanák az autentikus dancehall-reggae muzsikát, nem véletlen, hogy koncertjeiket mindenhol különös figyelem kíséri.
A brit multiinstrumentalista-producer, Aaron Jerome, azaz SBTRKT (ejtsd: subtract) a londoni klubszcéna egyik nagy zsenije. 2011-es bemutatkozó lemeze a poszt-dubstep elektronikai-színtér legizgalmasabb anyaga volt. A tavaly megjelent Wonder Where We Land albuma pedig egy gyönyörűen eklektikus, elektronikus popzenei remekmű.
Két kihívóan megnyerő szépségű és tehetséges ausztrál DJ, producer, illetve slágergyáros hölgy, akik merész, energikus, slágeres elektronikus zenéikkel hódítanak a világ minden táján. Miriam és Olivia Nervo, a kortárs elektronika két legbefolyásosabb múzsája, akik eddigi karrierjük során számtalan világsztárral dolgoztak együtt. A When Love Takes Over nemcsak tizenegy országban lett listavezető sláger, hanem alkotói 2010-ben Grammy-t kaptak érte.
A kelta punk rockban utazó amerikai Dropkick Murphys közel 20 éves pályafutása alatt tökélyre fejlesztette a folklór és a punk vegyítését, dinamikus, autentikus és rendkívül népszerű zenéjüknek köszönhetően – saját megfogalmazásuk szerint – ők a kelta punk rock AC/DC-je. Egészen biztosan egy őrületes bulival érkeznek a Szigetre.
Tíz évvel és három nagylemezzel a háta mögött a The Maccabees a londoni indie-alternatív színtér egyik legszimpatikusabb és legkiegyensúlyozottabb résztvevője. Idénre tervezett negyedik albumuk az év egyik legjobban várt gitárpop lemeze.
A csupán 25 éves belga csodahangú neo-soul díva, Selah Sue fiatal kora ellenére a legnépszerűbb énekesnő hazájában, 2011-es bemutatkozó lemezével pedig Európában és Amerikában is hangos sikereket aratott. A soul-funk-r’n’b színtér különleges tehetsége Reason című, március végén megjelenő második nagylemezével érkezik újra a Szigetre.
Lassan, de biztosan építkezve jutott el a baltimore-i Future Islands szintipop zenekar a csúcsra: tavaly megjelent negyedik, Singles című nagylemezükkel és elképesztően energikus koncertjeikkel végre a mainstream köztudatba is berobbantak, s Seasons (Waiting On You) című daluk tavaly elnyerte a Pazz & Jop szavazásán a legjobb felvételnek járó díjat.
A brit Louisa Rose Allen, művésznevén Foxes már 25 évesen olyan karriert tudhat maga mögött, amit csak kevesen: 2012-es Warrior című kislemezével már az Egyesült Államokban koncertezett, 2013-ban pedig a Grammy-díjat is elnyerte a Zedd-del közös Clarity című számért. Tavalyi bemutatkozó albuma, a Glorius hatalmas sikert aratott mindenhol, ezt követően Pharrell Williams hívta el magával turnézni, sőt, még a BBC-n futó Ki vagy, Doki? egy epizódjában is feltűnt a dance-pop királylány.
Szórakoztató punk rock zenében utaznak, gyors, két-három percig tartó zúzós számokban gondolkodnak, de tudnak vadulni a színpadon, s ha kell viccesen szórakoztató performanszokra is képesek. A német Beatsteaks fennállásának húsz éve alatt hét stúdióalbumnyi hanganyaggal szédítette el rajongóit, legutóbb egy élő kislemezzel jelentkeztek.
A skandináv popzenei színtér tele van izgalmasabbnál izgalmasabb előadókkal, mégis kitűnik közülük Karen Marie Ørsted, művésznevén MØ. Az elképesztő kisugárzású, 26 éves dán énekes-dalszerző 2014-es, No Mythologies to Follow bemutatkozó lemezével robbant be a nemzetközi piacra, körbeturnézta már Európát és Amerikát. Változatos elektropop dalainak és alázatos, ugyanakkor extrovertált személyiségének köszönhetően generációjának talán legérdekesebb előadója.
Az öt éve alakult amszterdami Yellow Claw DJ-trió már-már védjegynek számító lazasággal nyúl a különböző zenei műfajokhoz, dalaikban és mixeikben simán keveredik a trap és a hardstyle, a hip hop és a moombahton, mindez poppal és egy kis dubsteppel kísérve.
A Vitalic művésznév Pascal Arbez francia elektronikus zenész projektjét takarja. Az electro, techno és house francia nagymestere legutóbb 2012-ben jelentkezett nagylemezzel, de reméljük, szigetes élő szettjében – az elképesztően látványos, vadiúj show-elemek mellett – pár új dalt is hallhatunk.
Vannak előadók, akiknek elég egy akusztikus gitár és egy nyugodt környezet ahhoz, hogy előhozzák a magukban rejlő zseniális dalszerző énjüket. A tavaly megjelent 7 layers lemez bepillantást enged egy visszahúzódó, de rendkívül tehetséges dalszerző-énekes, Dotan lelkivilágába, aki hattagú kísérőzenekarával mutatja be gyönyörűen és színesen hangszerelt dalait az idei Sziget Fesztiválon.
Typhoon egy holland rapper, aki 12 éves korában már dalszövegeket körmölt otthon, és aki tizenévesként elnyerte a legnagyobb holland hip-hop díjat, a Grote Prijs-t. Ezt követően szerződött kiadóhoz, tavaly megjelent Lobi Da Basi című lemezét a legfontosabb holland zenei magazinok választották az év albumai közé.
Halk szavú, az akusztikus, angolszász folkhagyományokból építkező amerikai énekes-dalszerző, aki már 10 éve írja megállás nélkül minimalista, gyönyörű és érzelmes dalait. William Fitzsimmons eddig hat nagylemezt jelentetett meg, dalai szerepeltek számos amerikai TV sorozatban, legújabb, Pittsburgh című új nagylemeze tavasszal jelenik meg.
Az énekes-gitáros frontember hölgy Lzzy Hale és dobos testvére már tizenévesen elhatározták, hogy rocksztárok lesznek és a turnébusz lesz az otthonuk. Halestorm néven alapított hard rock zenekaruknak be is jött az álom, első, cím nélküli lemezük már az Atlantic Recordsnál jelent meg, a 2012-es folytatás, a The Strange Case Of… után pedig Grammy-díjat nyertek a legjobb hard rock/metal előadás kategóriában. A rengeteget koncertező, négytagú Halestorm legújabb lemeze idén áprilisban jelenik meg Into the Wild Life címmel.