Budapesti Nyári Fesztivál: szuperprodukciók a romantika jegyében

Minden eddiginél több sztár és szuperprodukció mutatkozik be a Budapesti Nyári Fesztiválon június, július és augusztus hónapokban. Miklósa Erika a Traviatában, Rost Andrea az Otellóban lép színpadra, de újra jön a Globe Színház, a Monte Carlo Balett és lesz Virtuózok-koncert is.
A Budapesti Nyári Fesztivál 2016-ban is tizenkét héten, illetve hétvégén át kínál szuperprodukciókat – színházi előadásokat, opera és musical bemutatókat, táncelőadásokat, látványos show-kat, gyerekszínházat, színházi szemlét, jazz-, világzenei, klasszikus zenei és crossover koncerteket – számos műfajban, a család minden korosztálya számára.
A csodálatos természeti környezetben található Margitszigeti és Városmajori Szabadtéri Színpadok gazdag programválasztékukkal és kényelmi szolgáltatásaikkal együtt olyan attrakciónak számítanak, amelyek évente közel 800.000 hazai és külföldi látogatót vonzanak.
2016-ra még több elismert hazai és külföldi művészt hívtunk meg, igazi világsztárokat, minden műfaj legjobbjait. 2016 a romantika éve lesz a Budapesti Nyári Fesztiválon” – nyilatkozta a jövő évi tervekről Bán Teodóra igazgató.
Június 10-én a Nemzeti Filharmonikusok nyitókoncertjével veszi kezdetét a Budapesti Nyári Fesztivál, amelyen közreműködik Yuja Wang kínai zongoraművész, vezényel: Kocsis Zoltán. A klasszikus zene kedvelői számára igazi csemegét kínál a két Verdi-opera bemutató és az operagála világpremier. A Traviata Anger Ferenc új rendezésben kerül színre június 24-én és 26-án Miklós Erika és Giuseppe Filianoti olasz tenor főszereplésével, a Magyar Állami Operaház zenekarát és énekkarát Héja Domonkos vezényli. Az Otello szabadtéri bemutatóját július 29-és és 31-én tekinthetik meg Desdemona szerepében Rost Andreával, a címszerepben Marc Heller amerikai tenorral, az Operaház zenekarát a külföldön is elismert fiatal karmester, Madaras Gergely dirigálja. Július 22-én igazi szenzációnak számít majd a Három tenor a Margitszigeten című operagála. A népszerű koncert-show hagyományát felújító világpremieren három fiatal, a nemzetközi színpadokon már bizonyított sztártenor – köztük az amerikai James Valenti és a francia Sébastien Guéze – kel versenyre a közönség kegyeiért az operairodalom legromantikusabb dallamaival. Közreműködik a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara, vezényel Halász Péter. Július 15-én kerül sor a Romantikus balettzenék szimfonikus nagykoncertre Vásáry Tamás karmester és a Budapest Symphony Orchestra közreműködésével.
A musical rajongókat az Eva Peron alakját és legendás személyiségét megelevenítő világklasszis Webber-musical, az Evita bemutatója várja július 8-án és 10-én. A 2016-os Shakespeare-jubileumhoz kapcsolódva, a két évvel ezelőtti nagysikerű Hamlet-vendégszereplés után újra a Margitszigeten vendégeskedik a londoni Shakespeare’s Globe, amely ezúttal A két veronai nemes című előadást mutatja be. A szerző legszebb szerelmes története, a Rómeó és Júlia az európai klasszikus balett fellegvárának számító Monte Carlo Balett előadásában elevenedik meg augusztus 5-én. A kiváló formában lévő társulat Jean-Christophe Maillot igazgató koreográfiáját adja elő Prokofjev zenéjére.
A jazz- és könnyűzene kedvelőket Stacey Kent koncertjével várják június 12-én. Az amerikai jazzdíva nagyzenekari felállásban tér vissza Budapestre, hogy ismét elkápráztassa a közönséget romantikus dalaival.
A programok mellett a fesztivál 2016-ban is számos élményszolgáltatást kínál: Aludjon Budapesten komplex turisztikai csomagajánlatokat, a saját kikötőbe érkező Színházi hajójáratot, a Margit Terasz étterem szolgáltatásait, újdonságként VIP-teraszt és az IBUSZ irodákban elérhető 5 csillagos-csomagajánlatokat. A szervezők nem emelnek a jegyárakon, és most is számos elővásárlási kampányt szerveznek. Érdemes figyelni a színház weboldalát, hírleveleit és a Facebook-oldalát.
Bővebb információ: www.szabadter.hu, Facebook/bnyfesztival
Szabad Tér Színház